Syed Mushtaq Ali Trophy

Finished6 November 2021 T20 at Reliance Stadium, Vadodara, Vadodara Elite, Group C
Himachal Pradesh vs Rajasthan
Elite, Group C
Reliance Stadium, Vadodara, Vadodara
12:00 PM
RAJ won by 7 wickets
Himachal Pradesh
HIM
136/6 (20)
Rajasthan
RAJ
141/3 (14.4)
Finished
RAJ won by 7 wickets
Finished6 November 2021 T20 at Ekana Cricket Stadium B ground, Lucknow, Lucknow Elite, Group A
Odisha vs Maharashtra
Elite, Group A
Ekana Cricket Stadium B ground, Lucknow, Lucknow
12:00 PM
MAH won by 27 runs
Odisha
ODI
156/10 (18.5)
Maharashtra
MAH
183/8 (20)
Finished
MAH won by 27 runs
Finished6 November 2021 T20 at Palam A Stadium, New Delhi, Delhi Elite, Group D
Gujarat vs Madhya Pradesh
Elite, Group D
Palam A Stadium, New Delhi, Delhi
12:00 PM
GUJ won by 50 runs
Gujarat
GUJ
162/3 (20)
Madhya Pradesh
MP
112/10 (18.3)
Finished
GUJ won by 50 runs
Finished6 November 2021 T20 at Nehru Stadium, Guwahati, Guwahati Elite, Group B
Baroda vs Chhattisgarh
Elite, Group B
Nehru Stadium, Guwahati, Guwahati
12:00 PM
BRD won by 6 wkts (17b rem)
Baroda
BRD
98/4 (17.1)
Chhattisgarh
CHT
94/10 (19)
Finished
BRD won by 6 wkts (17b rem)
Finished6 November 2021 T20 at Bharat Ratna Shri Atal Bihari Vajpayee Ekana Cricket Stadium, Lucknow, Lucknow Elite, Group A
Puducherry vs Tamil Nadu
Elite, Group A
Bharat Ratna Shri Atal Bihari Vajpayee Ekana Cricket Stadium, Lucknow, Lucknow
01:00 PM
TN won by 8 wkts (23b rem)
Puducherry
PUD
129/8 (20)
Tamil Nadu
TN
*130/2 (16.1)
Finished
TN won by 8 wkts (23b rem)
Finished6 November 2021 T20 at Devineni Venkata Ramana Praneetha Ground, Mulapadu, Krishna Plate Group
Meghalaya vs Vidarbha
Plate Group
Devineni Venkata Ramana Praneetha Ground, Mulapadu, Krishna
01:00 PM
VID won by 8 wkts (53b rem)
Meghalaya
MEG
96/10 (19.1)
Vidarbha
VID
100/2 (11.1)
Finished
VID won by 8 wkts (53b rem)
Finished6 November 2021 T20 at Arun Jaitley Stadium, Delhi, Delhi Elite, Group D
Assam vs Bihar
Elite, Group D
Arun Jaitley Stadium, Delhi, Delhi
01:00 PM
ASM won by 3 wkts (7b rem)
Assam
ASM
136/7 (18.5)
Bihar
BIHAR
135/8 (20)
Finished
ASM won by 3 wkts (7b rem)
Finished6 November 2021 T20 at F.B. Colony Ground, Vadodara, Vadodara Elite, Group C
Andhra vs Jharkhand
Elite, Group C
F.B. Colony Ground, Vadodara, Vadodara
01:00 PM
AND won by 8 runs
Andhra
AND
165/4 (20)
Jharkhand
JHR
157/9 (20)
Finished
AND won by 8 runs
Finished6 November 2021 T20 at Andhra Cricket Association Stadium, Mangalagiri, Mangalagiri Plate Group
Arunachal Pradesh vs Sikkim
Plate Group
Andhra Cricket Association Stadium, Mangalagiri, Mangalagiri
01:00 PM
SIKM won by 9 wkts (35b rem)
Arunachal Pradesh
ARP
90/10 (19.1)
Sikkim
SIKM
91/1 (14.1)
Finished
SIKM won by 9 wkts (35b rem)
Finished6 November 2021 T20 at Gurgaon Cricket Ground (SRNCC), Sultanpur, Gurgaon Elite, Group E
Saurashtra vs Uttarakhand
Elite, Group E
Gurgaon Cricket Ground (SRNCC), Sultanpur, Gurgaon
01:30 PM
SAU won by 2 runs.
Saurashtra
SAU
146/3 (20)
Uttarakhand
UT
144/5 (20)
Finished
SAU won by 2 runs.

4-Day Franchise Series

Finished5-10 November 2021First Class at SuperSport Park, Centurion, Centurion Division 1
Titans vs Dolphins
Division 1
SuperSport Park, Centurion, Centurion
01:30 PM
Match drawn
Titans
TIT
424/10 (98.4) & 126/1 (32)
Dolphins
DOL
433/10 (137.3)
Finished
Match drawn
Finished5-10 November 2021First Class at St George's Park, Port Elizabeth, Port Elizabeth Division 1
Warriors vs Lions
Division 1
St George's Park, Port Elizabeth, Port Elizabeth
01:30 PM
LIONS won by an inns & 20 runs
Warriors
WAR
96/10 (49) & 54/10 (34.1)
Lions
LIO
170/10 (56.1)
Finished
LIONS won by an inns & 20 runs
Finished5-10 November 2021First Class at Diamond Oval, Kimberley, Kimberley Division 2
Northern Cape vs KwaZulu-Natal Inland
Division 2
Diamond Oval, Kimberley, Kimberley
01:30 PM
Northern Cpe won by 130 runs
Northern Cape
NCAPE
333/10 (108.3) & 301/9 (104)
KwaZulu-Natal Inland
KZNIN
322/10 (87.1) & 182/10 (48)
Finished
Northern Cpe won by 130 runs
Finished5-10 November 2021First Class at Recreation Ground, Oudtshoorn, Oudtshoorn Division 2
South Western Districts vs Mpumalanga
Division 2
Recreation Ground, Oudtshoorn, Oudtshoorn
01:30 PM
Match drawn
South Western Districts
SWD
209/10 (60.2) & 166/2 (26)
Mpumalanga
MPL
311/10 (80.2) & 104/10 (38.1)
Finished
Match drawn
Finished5-10 November 2021First Class at Willowmoore Park, Benoni, Benoni Division 2
Easterns vs Limpopo
Division 2
Willowmoore Park, Benoni, Benoni
01:30 PM
Match drawn
Easterns
EASTN
441/10 (120.2)
Limpopo
LIM
261/10 (103.2) & 207/3 (64)
Finished
Match drawn
Finished5-10 November 2021First Class at Senwes Park, Potchefstroom, Potchefstroom Division 1
North West vs Knights
Division 1
Senwes Park, Potchefstroom, Potchefstroom
01:30 PM
KTS won by 10 wickets
North West
NWEST
237/10 (68.2) & 197/9 (64)
Knights
KTS
418/9d (96) & 17/0 (2.2)
Finished
KTS won by 10 wickets
Finished5-10 November 2021First Class at Boland Park, Paarl, Paarl Division 1
Rocks vs Western Province
Division 1
Boland Park, Paarl, Paarl
01:30 PM
Match drawn
Rocks
ROC
267/10 (93.5) & 269/4 (119)
Western Province
WPR
444/10 (156.2)
Finished
Match drawn