ICC Mens T20 World Cup Africa Region Qualifier
Finished25 November 2023 T20I at Wanderers Cricket Ground, Windhoek 8th Match
Kenya vs Tanzania
8th Match
Wanderers Cricket Ground, Windhoek
01:00 PM
KNA won by 50 runs.
Kenya
KNA
182/3 (20)
Tanzania
TZN
132/10 (20)
Finished
KNA won by 50 runs.
Finished25 November 2023 T20I at Wanderers Cricket Ground, Windhoek 9th Match
Namibia vs Rwanda
9th Match
Wanderers Cricket Ground, Windhoek
06:00 PM
NAM won by 68 runs (D/L method)
Namibia
NAM
207/3 (20)
Rwanda
RWN
46/5 (10)
Finished
NAM won by 68 runs (D/L method)
Pride Cup T20 Cricket Tournament
Finished25 November 2023 T20 at Amingaon Cricket Ground, Guwahati, Guwahati 1st Semi Final
Gauhati Town Club vs Ankurjyoti Club
1st Semi Final
Amingaon Cricket Ground, Guwahati, Guwahati
08:30 AM
GTC won by 4 runs.
Gauhati Town Club
GTC
120/8 (20)
Ankurjyoti Club
AC
116/6 (20)
Finished
GTC won by 4 runs.
Finished25 November 2023 T20 at Amingaon Cricket Ground, Guwahati, Guwahati 2nd Semi-Final
Bud CC vs New Star Club
2nd Semi-Final
Amingaon Cricket Ground, Guwahati, Guwahati
12:30 PM
NSC won by 3 wickets
Bud CC
BCC
117/10 (19.2)
New Star Club
NSC
122/7 (19.3)
Finished
NSC won by 3 wickets
National T20 Cup
Finished25 November 2023 T20 at National Bank of Pakistan Sports Complex, Karachi Match 1
Lahore Whites vs Peshawar
Match 1
National Bank of Pakistan Sports Complex, Karachi
10:30 AM
PHR won by 7 wickets
Lahore Whites
LAW
128/9 (20)
Peshawar
PHR
129/3 (18.3)
Finished
PHR won by 7 wickets
Finished25 November 2023 T20 at National Bank of Pakistan Sports Complex, Karachi Match 7
Karachi Blues vs Quetta
Match 7
National Bank of Pakistan Sports Complex, Karachi
02:30 PM
KB won by 5 wickets
Karachi Blues
KB
146/5 (19)
Quetta
QUETA
145/8 (20)
Finished
KB won by 5 wickets
Finished25 November 2023 T20 at National Stadium, Karachi Match 3
Sialkot vs Federally Administered Tribal Areas
Match 3
National Stadium, Karachi
08:30 PM
FTA won by 2 runs (D/L method)
Sialkot
SI
151/3 (15)
Federally Administered Tribal Areas
FTA
77/1 (8.3)
Finished
FTA won by 2 runs (D/L method)
ICCA Arabian T20 League
Finished25 November 2023 T20 at ICC Academy, Dubai Match 17
Fly Emirates vs Valley Boyz
Match 17
ICC Academy, Dubai
04:00 PM
FES won by 1 runs.
Fly Emirates
FES
193/7 (20)
Valley Boyz
VAB
192/6 (20)
Finished
FES won by 1 runs.
Finished25 November 2023 T20 at ICC Academy, Dubai Match 55
HSBC vs DCC Starlets
Match 55
ICC Academy, Dubai
07:30 PM
DCS won by 109 runs.
HSBC
HSBC
49/10 (17.3)
DCC Starlets
DCS
158/10 (16.5)
Finished
DCS won by 109 runs.
Finished25 November 2023 T20 at ICC Academy, Dubai Match 56
Dubai Dare Devils vs Gems Education CC
Match 56
ICC Academy, Dubai
11:15 PM
DDD won by 8 runs.
Dubai Dare Devils
DDD
156/7 (20)
Gems Education CC
GED
148/7 (20)
Finished
DDD won by 8 runs.
CSA 4-Day Series Division 2
Finished23-28 November 2023First Class at Uplands College, White River 8th Match
Mpumalanga vs Limpopo
8th Match
Uplands College, White River
12:30 PM
LMP won by 57 runs
Mpumalanga
MPL
172/10 (51.2) & 400/10 (119)
Limpopo
LMP
210/10 (73.5) & 419/10 (87)
Finished
LMP won by 57 runs
Finished23-28 November 2023First Class at Recreation Ground, Oudtshoorn 7th Match
Garden Route Badgers vs Easterns
7th Match
Recreation Ground, Oudtshoorn
01:30 PM
EST won by 104 runs
Garden Route Badgers
GRB
330/10 (85.1) & 261/10 (74)
Easterns
EST
213/10 (59.2) & 482/9d (119.4)
Finished
EST won by 104 runs
Hallyburton Johnstone Shield
Finished25 November 2023 List A at Seddon Park, Hamilton Match 9
Northern Brave Women vs Wellington Blaze
Match 9
Seddon Park, Hamilton
06:30 AM
WB-W won by 145 runs.
Northern Brave Women
NS-W
171/10 (41.4)
Wellington Blaze
WB-W
316/4 (50)
Finished
WB-W won by 145 runs.
Finished26 November 2023 List A at Keenan Stadium, Jamshedpur Match 11
Auckland Hearts vs Central Hinds
Match 11
Keenan Stadium, Jamshedpur
02:30 AM
AH-W won by 4 wickets
Auckland Hearts
AH-W
201/6 (37.5)
Central Hinds
CH-W
197/10 (40.3)
Finished
AH-W won by 4 wickets
Finished26 November 2023 List A at Seddon Park, Hamilton Match 10
Northern Brave Women vs Wellington Blaze
Match 10
Seddon Park, Hamilton
03:00 AM
NS-W won by 57 runs.
Northern Brave Women
NS-W
245/5 (50)
Wellington Blaze
WB-W
188/10 (45.1)
Finished
NS-W won by 57 runs.
Finished26 November 2023 List A at Mainpower Oval (Recreation Ground), Rangiora Match 12
Canterbury Magicians vs Otago Sparks
Match 12
Mainpower Oval (Recreation Ground), Rangiora
03:00 AM
CM-W won by 4 wickets
Canterbury Magicians
CM-W
181/6 (42.1)
Otago Sparks
OS-W
180/10 (44.2)
Finished
CM-W won by 4 wickets
MCA 50 Overs Championship
Finished25 November 2023 List A at UKM-YSD Cricket Oval, Bangi Match 7
Western Warriors vs Northern Strikers
Match 7
UKM-YSD Cricket Oval, Bangi
07:00 AM
NS won by 9 wickets
Western Warriors
WW
127/10 (34.2)
Northern Strikers
NS
128/1 (14.2)
Finished
NS won by 9 wickets
Finished25 November 2023 List A at Selangor Turf Club, Kuala Lumpur Match 8
Central Smashers vs Southern Hitters
Match 8
Selangor Turf Club, Kuala Lumpur
07:00 AM
CS won by 14 runs.
Central Smashers
CS
146/10 (44.3)
Southern Hitters
SH
132/10 (35.5)
Finished
CS won by 14 runs.
Vijay Hazare Trophy
Finished25 November 2023 List A at Sector 16 Stadium, Chandigarh Group D
Andhra vs Arunachal Pradesh
Group D
Sector 16 Stadium, Chandigarh
09:00 AM
AND won by 9 wkts (95b rem)
Andhra
AND
235/1 (34.1)
Arunachal Pradesh
ARP
234/4 (50)
Finished
AND won by 9 wkts (95b rem)
Finished25 November 2023 List A at Gujarat College Ground, Ahmedabad Group C
Bihar vs Haryana
Group C
Gujarat College Ground, Ahmedabad
09:00 AM
HAR won by 10 wkts (185b rem)
Bihar
BIR
112/10 (30.4)
Haryana
HAR
117/0 (19.1)
Finished
HAR won by 10 wkts (185b rem)
Finished25 November 2023 List A at Sardar Patel Stadium B Ground, Motera, Ahmedabad Group C
Chandigarh vs Jammu & Kashmir
Group C
Sardar Patel Stadium B Ground, Motera, Ahmedabad
09:00 AM
CHR won by 8 wkts (149b rem)
Chandigarh
CHR
142/2 (25.1)
Jammu & Kashmir
J&K
138/10 (37.4)
Finished
CHR won by 8 wkts (149b rem)
Finished25 November 2023 List A at Dr Soni Stadium, Jaipur Group B
Chhattisgarh vs Meghalaya
Group B
Dr Soni Stadium, Jaipur
09:00 AM
CHT won by 77 runs
Chhattisgarh
CHT
290/7 (50)
Meghalaya
MEG
213/10 (46.3)
Finished
CHT won by 77 runs
Finished25 November 2023 List A at ADSA Railways Cricket Ground, Anand Group C
Delhi vs Mizoram
Group C
ADSA Railways Cricket Ground, Anand
09:00 AM
DEL won by 8 wkts (199b rem)
Delhi
DEL
131/2 (16.5)
Mizoram
MIZ
128/10 (41)
Finished
DEL won by 8 wkts (199b rem)
Finished25 November 2023 List A at Dadoji Konddev Stadium, Thana Group E
Goa vs Tamil Nadu
Group E
Dadoji Konddev Stadium, Thana
09:00 AM
TN won by 33 runs
Goa
GA
263/10 (50)
Tamil Nadu
TN
296/8 (50)
Finished
TN won by 33 runs
Finished25 November 2023 List A at Government Model Senior Secondary School, Chandigarh Group D
Gujarat vs Rajasthan
Group D
Government Model Senior Secondary School, Chandigarh
09:00 AM
RAJ won by 5 wkts (128b rem)
Gujarat
GUJ
128/10 (29)
Rajasthan
RAJ
129/5 (28.4)
Finished
RAJ won by 5 wkts (128b rem)
Finished25 November 2023 List A at Mahajan Cricket Academy Ground, I.T. Park, Chandigarh Group D
Himachal Pradesh vs Uttar Pradesh
Group D
Mahajan Cricket Academy Ground, I.T. Park, Chandigarh
09:00 AM
UP won by 7 wkts (78b rem)
Himachal Pradesh
HIM
276/10 (50)
Uttar Pradesh
UP
277/3 (37)
Finished
UP won by 7 wkts (78b rem)
Finished25 November 2023 List A at KL Saini Ground, Jaipur Group B
Hyderabad (India) vs Jharkhand
Group B
KL Saini Ground, Jaipur
09:00 AM
Hyderabad won by 17 runs
Hyderabad (India)
HYD
297/8 (50)
Jharkhand
JHR
280/8 (50)
Finished
Hyderabad won by 17 runs
Finished25 November 2023 List A at KSCA Cricket Ground, Bengaluru Group A
Kerala vs Mumbai
Group A
KSCA Cricket Ground, Bengaluru
09:00 AM
MUM won by 8 wickets (VJD Method)
Kerala
KER
231/10 (49.1)
Mumbai
MUM
160/2 (24.2)
Finished
MUM won by 8 wickets (VJD Method)
Finished25 November 2023 List A at Bandra Kurla Complex, Mumbai Group E
Madhya Pradesh vs Nagaland
Group E
Bandra Kurla Complex, Mumbai
09:00 AM
M. Pradesh won by 9 wkts (241b rem)
Madhya Pradesh
MP
133/1 (9.5)
Nagaland
NAG
132/10 (41)
Finished
M. Pradesh won by 9 wkts (241b rem)
Finished25 November 2023 List A at Sawai Mansingh Stadium, Jaipur Group B
Maharashtra vs Services
Group B
Sawai Mansingh Stadium, Jaipur
09:00 AM
MAHA won by 6 wkts (31b rem)
Maharashtra
MAHA
291/4 (44.5)
Services
SER
288/8 (50)
Finished
MAHA won by 6 wkts (31b rem)
Finished25 November 2023 List A at Jaipuria Vidyalaya Ground, Jaipur Group B
Manipur vs Vidarbha
Group B
Jaipuria Vidyalaya Ground, Jaipur
09:00 AM
VID won by 8 wkts (199b rem)
Manipur
MAN
114/10 (45.4)
Vidarbha
VID
115/2 (16.5)
Finished
VID won by 8 wkts (199b rem)
Finished25 November 2023 List A at KSCA Cricket (2) Ground, Bengaluru Group A
Odisha vs Railways
Group A
KSCA Cricket (2) Ground, Bengaluru
09:00 AM
RAL won by 24 runs (revised target)
Odisha
ODI
67/4 (20.2)
Railways
RAL
193/10 (40)
Finished
RAL won by 24 runs (revised target)
Finished25 November 2023 List A at Kini Sports Arena Ground, Bengaluru Group A
Puducherry vs Saurashtra
Group A
Kini Sports Arena Ground, Bengaluru
09:00 AM
SAU won by 80 runs
Puducherry
PUD
142/10 (49)
Saurashtra
SAU
222/10 (48.5)
Finished
SAU won by 80 runs
Finished25 November 2023 List A at KSCA Cricket (3) Ground, Alur, Bengaluru Group A
Sikkim vs Tripura
Group A
KSCA Cricket (3) Ground, Alur, Bengaluru
09:00 AM
TRI won by 68 runs (revised target)
Sikkim
SIKM
91/4 (25)
Tripura
TRI
300/9 (50)
Finished
TRI won by 68 runs (revised target)
Finished25 November 2023 List A at Brabourne Stadium, Mumbai Group E
Baroda vs Bengal
Group E
Brabourne Stadium, Mumbai
09:00 AM
BGL won by 95 runs.
Baroda
BRD
219/10 (44.2)
Bengal
BGL
314/8 (50)
Finished
BGL won by 95 runs.
Finished25 November 2023 List A at Narendra Modi Stadium, Ahmedabad Group C
Karnataka vs Uttarakhand
Group C
Narendra Modi Stadium, Ahmedabad
09:00 AM
KAR won by 52 runs
Karnataka
KAR
284/6 (50)
Uttarakhand
UT
232/9 (50)
Finished
KAR won by 52 runs
ECI Spain
Finished25 November 2023 T10 at Montjuic Olympic Ground, Barcelona Match 1
Spain vs Portugal
Match 1
Montjuic Olympic Ground, Barcelona
01:15 PM
SPA won by 7 wickets
Spain
SPA
138/3 (8.3)
Portugal
PORT
134/1 (10)
Finished
SPA won by 7 wickets
Finished25 November 2023 T10 at Montjuic Olympic Ground, Barcelona Match 2
Spain vs Romania
Match 2
Montjuic Olympic Ground, Barcelona
03:15 PM
SPA won by 7 wickets
Spain
SPA
71/3 (5.3)
Romania
ROM
67/10 (9.3)
Finished
SPA won by 7 wickets
Finished25 November 2023 T10 at Montjuic Olympic Ground, Barcelona Match 3
Romania vs Portugal
Match 3
Montjuic Olympic Ground, Barcelona
05:15 PM
PORT won by 44 runs.
Romania
ROM
114/7 (10)
Portugal
PORT
158/7 (10)
Finished
PORT won by 44 runs.
Finished25 November 2023 T10 at Montjuic Olympic Ground, Barcelona Match 4
Spain vs Portugal
Match 4
Montjuic Olympic Ground, Barcelona
07:15 PM
PORT won by 7 wickets
Spain
SPA
116/9 (10)
Portugal
PORT
118/3 (9.2)
Finished
PORT won by 7 wickets
Finished25 November 2023 T10 at Montjuic Olympic Ground, Barcelona Match 5
Spain vs Romania
Match 5
Montjuic Olympic Ground, Barcelona
09:15 PM
SPA won by 7 wickets
Spain
SPA
117/3 (8.1)
Romania
ROM
115/5 (10)
Finished
SPA won by 7 wickets
CBFS T10 League
Finished25 November 2023 T10 at Sharjah Cricket Stadium, Sharjah 3rd Quarter Final
The Vision Shipping vs Seven Districts Juniors
3rd Quarter Final
Sharjah Cricket Stadium, Sharjah
09:00 PM
TVS won by 8 wickets
The Vision Shipping
TVS
53/2 (4.4)
Seven Districts Juniors
SVDJ
52/8 (10)
Finished
TVS won by 8 wickets
Finished25 November 2023 T10 at Sharjah Cricket Stadium, Sharjah 4th Quarter Final
SA Sports Club vs Prim Height Transport
4th Quarter Final
Sharjah Cricket Stadium, Sharjah
11:30 PM
PHT won by 24 runs.
SA Sports Club
SSC
74/3 (10)
Prim Height Transport
PHT
98/2 (10)
Finished
PHT won by 24 runs.
Trinbago T10 Blast
Finished25 November 2023 T10 at Shaw Park, Scarborough Match 17
Store Bay Snorkelers vs No Mans Land Explorers
Match 17
Shaw Park, Scarborough
09:30 PM
SBS won by 9 wickets
Store Bay Snorkelers
SBS
83/1 (7.1)
No Mans Land Explorers
NML
82/6 (10)
Finished
SBS won by 9 wickets
Finished26 November 2023 T10 at Shaw Park, Scarborough Match 18
Mt Irvine Surfers vs Pigeon Point Skiers
Match 18
Shaw Park, Scarborough
12:00 AM
MIS won by 61 runs.
Mt Irvine Surfers
MIS
159/3 (10)
Pigeon Point Skiers
PPS
98/7 (10)
Finished
MIS won by 61 runs.