Fixtures

Finished26-31 October 2023First Class at Diamond Oval, Kimberley 1st Match
Easterns vs Northern Cape
1st Match
Diamond Oval, Kimberley
12:30 PM
Match drawn
Easterns
EST
200/10 (69.4) & 250/6 (86.3)
Northern Cape
NC
315/10 (102) & 306/7d (86)
Finished
Match drawn
Finished2-7 November 2023First Class at Mangaung Oval, Bloemfontein 2nd Match
Knights vs Limpopo
2nd Match
Mangaung Oval, Bloemfontein
01:30 PM
KNT won by an inns & 118 runs
Knights
KNT
622/7d (127)
Limpopo
LMP
290/10 (93.1) & 214/10 (82.4)
Finished
KNT won by an inns & 118 runs
Finished2-7 November 2023First Class at Recreation Ground, Oudtshoorn 3rd Match
South Western Districts vs Border
3rd Match
Recreation Ground, Oudtshoorn
01:30 PM
S West D won by 283 runs
South Western Districts
SWD
440/10 (119) & 287/2d (73)
Border
BOR
186/10 (60.5) & 258/10 (102)
Finished
S West D won by 283 runs
Finished9-14 November 2023First Class at Cricket Club Ground, Polokwane 5th Match
Limpopo vs Border
5th Match
Cricket Club Ground, Polokwane
01:30 PM
LMP won by 78 runs
Limpopo
LMP
319/10 (100.1) & 256/8d (75)
Border
BOR
273/10 (109.5) & 224/10 (74.2)
Finished
LMP won by 78 runs
Finished9-14 November 2023First Class at Diamond Oval, Kimberley 4th Match
Northern Cape vs Knights
4th Match
Diamond Oval, Kimberley
01:30 PM
KNT won by 361 runs
Northern Cape
NC
233/10 (66.1) & 194/10 (82.5)
Knights
KNT
467/10 (104.5) & 321/4d (54.4)
Finished
KNT won by 361 runs
Finished16-21 November 2023First Class at Buffalo Park, East London 6th Match
Border vs Mpumalanga
6th Match
Buffalo Park, East London
01:30 PM
Match drawn
Border
BOR
441/10 (102.3) & 106/3 (40.1)
Mpumalanga
MPL
383/9d (112.1) & 320/10 (85.2)
Finished
Match drawn
Finished23-28 November 2023First Class at Uplands College, White River 8th Match
Mpumalanga vs Limpopo
8th Match
Uplands College, White River
12:30 PM
LMP won by 57 runs
Mpumalanga
MPL
172/10 (51.2) & 400/10 (119)
Limpopo
LMP
210/10 (73.5) & 419/10 (87)
Finished
LMP won by 57 runs
Finished23-28 November 2023First Class at Recreation Ground, Oudtshoorn 7th Match
South Western Districts vs Easterns
7th Match
Recreation Ground, Oudtshoorn
01:30 PM
EST won by 104 runs
South Western Districts
SWD
330/10 (85.1) & 261/10 (74)
Easterns
EST
213/10 (59.2) & 482/9d (119.4)
Finished
EST won by 104 runs
Finished7-12 December 2023First Class at Uplands College, White River 9th Match
Mpumalanga vs Knights
9th Match
Uplands College, White River
12:30 PM
Match drawn
Mpumalanga
MPL
267/10 (73.2)
Knights
KNT
74/0 (17)
Finished
Match drawn
Finished14-19 December 2023First Class at Mangaung Oval, Bloemfontein 10th Match
Knights vs Easterns
10th Match
Mangaung Oval, Bloemfontein
01:30 PM
EST won by 9 wkts
Knights
KNT
176/10 (61.5) & 238/10 (68.5)
Easterns
EST
389/10 (105) & 26/1 (2.2)
Finished
EST won by 9 wkts
Finished15-20 December 2023First Class at Diamond Oval, Kimberley 11th Match
Northern Cape vs Mpumalanga
11th Match
Diamond Oval, Kimberley
01:30 PM
NC won by an inns & 96 runs
Northern Cape
NC
502/10 (153.4)
Mpumalanga
MPL
185/10 (42.1) & 221/10 (62)
Finished
NC won by an inns & 96 runs
Finished20-25 December 2023First Class at Cricket Club Ground, Polokwane 12th Match
Limpopo vs South Western Districts
12th Match
Cricket Club Ground, Polokwane
01:30 PM
Match drawn
Limpopo
LMP
475/10 (124.4) & 224/7d (58)
South Western Districts
SWD
369/10 (106) & 330/6 (81)
Finished
Match drawn
Finished11-16 January 2024First Class at Willowmoore Park, Benoni 14th Match
Easterns vs Limpopo
14th Match
Willowmoore Park, Benoni
01:30 PM
LMP won by 63 runs
Easterns
EST
124/10 (34.2) & 186/10 (60.4)
Limpopo
LMP
157/10 (37.2) & 216/10 (68.5)
Finished
LMP won by 63 runs
Finished13-18 January 2024First Class at Diamond Oval, Kimberley 13th Match
Northern Cape vs South Western Districts
13th Match
Diamond Oval, Kimberley
01:30 PM
Northern Cpe won by 9 wkts
Northern Cape
NC
520/10 (152.2) & 61/1 (15.3)
South Western Districts
SWD
318/10 (87) & 260/10 (81.5)
Finished
Northern Cpe won by 9 wkts
Finished1-6 February 2024First Class at Buffalo Park, East London 15th Match
Border vs Knights
15th Match
Buffalo Park, East London
01:30 PM
BOR won by 9 wkts
Border
BOR
483/10 (141) & 119/1 (31.2)
Knights
KNT
363/10 (81.2) & 235/10 (81)
Finished
BOR won by 9 wkts
Finished8-13 February 2024First Class at Uplands College, White River 18th Match
Mpumalanga vs Easterns
18th Match
Uplands College, White River
12:30 PM
MPL won by 293 runs
Mpumalanga
MPL
273/10 (95) & 321/5d (68.2)
Easterns
EST
193/10 (56.4) & 108/10 (64.2)
Finished
MPL won by 293 runs
Finished8-13 February 2024First Class at Buffalo Park, East London 16th Match
Border vs Northern Cape
16th Match
Buffalo Park, East London
01:30 PM
Match drawn
Border
BOR
516/7d (166.5)
Northern Cape
NC
527/5d (163.5)
Finished
Match drawn
Finished8-13 February 2024First Class at Mangaung Oval, Bloemfontein 17th Match
Knights vs South Western Districts
17th Match
Mangaung Oval, Bloemfontein
01:30 PM
KNT won by 9 wkts
Knights
KNT
214/10 (56.2) & 129/1 (21.5)
South Western Districts
SWD
69/10 (32.1) & 273/10 (70.2)
Finished
KNT won by 9 wkts
Finished15-20 February 2024First Class at Willowmoore Park, Benoni 20th Match
Easterns vs Border
20th Match
Willowmoore Park, Benoni
01:30 PM
BOR won by 4 wkts
Easterns
EST
252/10 (104.5) & 141/10 (51.3)
Border
BOR
126/10 (51.5) & 268/6 (91.4)
Finished
BOR won by 4 wkts
Finished15-20 February 2024First Class at Cricket Club Ground, Polokwane 21st Match
Limpopo vs Northern Cape
21st Match
Cricket Club Ground, Polokwane
01:30 PM
Northern Cpe won by 5 wkts
Limpopo
LMP
275/10 (94) & 283/10 (108.2)
Northern Cape
NC
419/10 (135) & 141/5 (30)
Finished
Northern Cpe won by 5 wkts